Pieteikuma forma

Visi lauki ir obligāti aizpildāmi

Obligāts lauks Obligāts lauks Obligāts lauks
Obligāts lauks
Obligāts lauks
Obligāts lauks
Obligāts lauks
Obligāts lauks
Obligāts lauks
Obligāts lauks
Obligāts lauks Obligāts lauks
Apstipriniet, ka jūs neesat robots

Paldies, jūsu pieteikums tika nosūtīts!

Mūsu uzdevumi
Mūsu māja
Mūsu noteikumi

Piedāvājot dažādu valstu autoriem darba telpas radošiem projektiem, mēs ceram uz viesu dialogu un savstarpēju sadarbību, tostarp ar vietējiem krievu un latviešu literātiem utml. Tie var būt tulkojumi, kopīgi sacerēti teksti, esejas par kolēģiem...

Piedāvāsim publicēt rezidencē radīto. Tas ir nekomerciāls bezhonorāra maztirāžas projekts, kura potenciālā auditorija ir pati literārā sabiedrība: mūsu pamatmērķis – dot iespēju iepazīties un nostiprināt sadarbību.

Mēs atrodamies Ozolnieku pagastā, 40 minūšu brauciena attālumā no Latvijas galvaspilsētas un 10 minūšu brauciena attālumā no bijušās Kurzemes un Zemgales hercogistes galvaspilsētas Jelgavas. Uz Rīgu kursē maršruta autobusi un elektovilciens, uz Jelgavu – pilsētas autobuss, Ozolniekos ir restorāns, bārs, skaistuma salons, ezers ar pludmali, piecu minūšu gājiena attālumā ir mežs.

Mājā ir divas dzīvojamās telpas ar atsevišķu ieeju, kas nosauktas par godu krievu un latviešu dzejniekiem – Osipam Mandelštamam un Aleksandram Čakam. Ir interneta pieslēgums, duša un ledusskapis, neliela daudzvalodīga bibliotēka, logi uz dārzu un radošai noskaņai – romantisks čilauts mansardā.

Atklāšana – 2016. gada jūnijā.

Pieņemam konkrētu projektu pieteikumus, atsevišķos gadījumos varam piedalīties arī to veidošanā.

Mēs aicinām ciemos uz divām vai trijām nedēļām, var tikt apspriesti ari citi varianti. Mēs piedāvājam mītni darbam un dzīvošanai, varam palīdzēt vīzas saņemšanā. Pagaidām nevaram apmaksāt transporta un uztura izdevumus.


Darja Suhoveia

Krievija

Daria Sukhovey is a poet, literary promoter and scholar from Russia. She was born in 1977 in Leningrad and graduated from the Saint-Petersburg University, then got her PhD with the thesis on the visual aspects of contemporary Russian poetry. She has published three poetry collections and many critical reviews, regularly contributes to the book chronicle of “Vozdukh” poetry magazine. Since 199 she runs “Saint-Petersburg literary guide”, online timetable of literary events in the city. Since 2001 she curated about 15 poetry festivals in different Russian cities.

In our residence Daria Sukhovey in December 2016 finished her work on the translation of Yukhim Yuzevir's collected poems from Ukrainian.


Aleksandra Samarina

Krievija

Aleksandra Samarina is a translator and poet from Russia. She was born in 1994 in Moscow and graduated from the translation department of Maxim Gorky Literature Institute. In 2012 she participated in the International Writing Program “Between the Lines” of Iowa University. In 2014 she finished second in the poetry competition of the Institute of Journalism and Creative Writing in Moscow.

In 2016 Aleksandra Samarina has submitted her translation of Don Delillo's Midnight in Dostoevsky for Nora Gal Award for translating short prose from English into Russian; this work won the special award for a young translator co-sponsored with Literature Without Borders. In our residence Aleksandra Samarina is improving her Delillo's translation.


Anuars Duisenbinovs

Kazahstāna

Anuars Duisenbinovs ir dzejnieks un atdzejotājs no Kazahstānas. Ir dzimis 1985. gada Andrejevkā (tagad Kabanbaja), pabeidzis Eirāzijas Nacionālo universitāti Astanā un Almati Atvērto literāro skolu. Astanas mūzikas un literatūras vakaru organizators. Piedalījies vairākos dzejas festivālos. Viņa dzejoļi tikuši publicēti autoritatīvos krievu interneta žurnālos TextOnly un Polutona.

Mūsu rezidencē Anuars Duisenbinovs strādā pie mūsdienu krievu dzejas antoloģijas Kazahu valodā.