Projekta „Literatūra bez robežām” mērķis ir rosināt dažādu nacionālo literāro tradīciju (galvenokārt – dzejas) un rakstnieku dialogu. Mūsu darbības pamatformas – rezidence dzejniekiem un tulkotājiem Latvijā, Ozolniekos, un dzejas, dzejprozas, galvenokārt atdzejojumu grāmatu izdošana (tai skaitā mūsu rezidentu radīto).

Ceturtais starptautiskais festivāls “Dzeja bez robežām”

10.12.2020

Trilingvāls dzejas festivāls “Dzeja bez robežām” notika ceturto reizi 5. decembrī. Šogad festivāla viesu valsts bija Ķīna. Pandēmijas dēļ dzejnieki satikās tiešsaistē.

Maria Boteva and Vladimir Ermolayev in Riga

01.02.2020

Happy Art Museum gallery hosted a poetry reading of the Latvian Vladimir Ermolayev and the visiting Russian author Maria Boteva.


Mūsdienu literatūras pastāvēšanas priekšnosacījums – radošā brīvība un iekļaušanās kultūru un cilvēku komunicēšanas bezrobežu koptelpā. Mūsu projekts, veicot tulkojumus no dažādām valodām, tuvina gan literātus, gan lasītājus.

Īpašu vērību pievēršam krievu literatūrai, kam jāizdzīvo šodienas politiskajā katastrofā un jāturpinās pēc totalitārisma.

„Literatūra bez robežām” ir tiešs projekta „Vavilon/ARGO-RISK” turpinājums, kas tika izveidots 1989. gadā Maskavā un kuram bija nozīmīga loma mūslaiku krievu lieterārajā dzīvē. No 2015. gada mēs rosāmies Latvijā.


40 minūšu braucienā no Latvijas galvaspilsētas, Ozolnieku pagastā, rakstniekus un tulkotājus gaida divi mājīgi vienistabas dzīvokļi ar mansardu. Tie ir nosaukti par godu diviem izciliem dzejniekiem – krievam Osipam Mandelštamam un latvietim Aleksandram Čakam. Atklāšana – 2016. gada pavasarī.

Mēs gaidām dažādu valstu autorus konkrētu radošo projektu īstenošanai (tulkošanai, kopīgai refleksijai un sadarbībai).Rezidencē radītajiem tekstiem būs priekšrocība iekļaušanai mūsu apgāda programmā.


Nasta Mancēviča

Baltkrievija

Nasta Mantsevich is a translator and poet from Belarus born in 1983. In our residence Nasta Mantsevich in July 2018 was working elarusian translation of American poet Alok Vaid-Menon.

Gaļina Rimbu

Krievija—Ukraina

Gaļina Rimbu ir dzimusi 1990. gadā Omskā, no 2018. gadā dzīvo Lvovā, Ukrainā. Dzejas festivāla «Dzeja bez robežām» laureāte (Rīga, 2017). Mūsu rezidencē viņa augustā 2019. gadā atdzejoja Vaļžīnas Mortas dzejas krājumu no baltkrievu uz krievu valodu.


Mūsu darbības lauks galvenokārt ir modernā dzeja un novatoriskā īsproza. Šīs nelielās, mazos metienos izdotās grāmatas pārsvarā tiek izplatītas Baltijas valstīs, Krievijā, Ukrainā un citās bijušajās padomju zemēs.

Mūsu krievu sērija, turpinot žurnāla „Vozduh” tradīcijas, ataino krievu mūsdienu literatūru visā tās mākslinieciskajā daudzveidībā.

Izdodot tulkojumus, mūs īpaši saista darbi, kas saglabā savu nacionālo kultūru apvienotu ar spēcīgu autoru individualitāti.

Krievu valodā

Atdzejojumi

Latviešu valodā

О тебе сквозь стекло (About you through the glass)

Валерий Леденёв (Valery Ledenev)

2021

Страна (Zeme)

Анна Мария Альбиак (Anna Marija Aļbiāka)

2020

Kosmiskais prospekts (Космический проспект)

Gaļina Rimbu (Галина Рымбу)

2018


Mēs tiecamies sadarboties ar nacionālām un starptautiskām institūcijām un medijiem, kas ir ieinteresēti dažādu valodu literārajās inovācijās.